Zespół pocovidowy

co warto wiedzieć?

Zespół pocovidowy – inaczej n.p. długi covid, syndrom pocovidowy, Long-Covid, PASC, post covid syndrome, post-acute Covid-19. Wszystkie te nazwy oznaczają jedno – problemy.

Czym jest Long-Covid?

Jest to nowe zjawisko, które naukowcy dopiero poznają. Okazuje się bowiem, że po przebyciu zakażenia Covid-19 wielu pacjentów nie wraca do całkowitego zdrowia. Pewne objawy, których nie można wyjaśnić innymi chorobami, utrzymują się przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Co robić?

Czy wobec tego znaleźliśmy się w sytuacji bez wyjścia? Oczywiście, że nie! 

Najlepiej byłoby Long-Covid uniknąć – a profilaktyka jest jak najbardziej możliwa. A jeśli już dopadnie Cię ta przypadłość, to dobrze byłoby wiedzieć co robić. Pacjenci niestety często pozostają niezaopiekowani, a przez to ich dolegliwość zaostrzają się.

ZESPÓŁ POCOVIDOWY

dowiedz się więcej

Jeśli zainteresował Cię temat syndromu pocovidowego, Możesz dowiedzieć się więcej. Obejrzyj nagranie – dowiesz się z niego m.in.:

A jeśli to wciąż za mało, masz możliwość kupienia całego cyklu nagrań o zespole pocovidowym.

Za 49 PLN otrzymasz dostęp do całego pakietu nagrań, który przygotowałem. Czego się dowiesz?

Tomasz Jeżewski - lekarz kardiolog

Część druga (22 min.)
Dowiesz się z niej m.in.:

  • Co w tej chwili wiemy o zespole pocovidowym z badań?
  • Czy może nam się tylko wydawać, że mamy Long-Covid?
  • Jaka jest diagnostyka?
  • Omówię też 3 typowe objawy syndromu pocovidowego.

Część trzecia (26 min.)
Dowiesz się z niej m.in.:

  •  Co robić, gdy mamy zespół pocovidowy? Moja lista 8 strategii.
  •  Czy szczepienia mają jakieś znaczenie?
  • Czy warto zażywać jakieś suplementy?
  • Moje podsumowanie.

Miło mi Cię poznać

Jestem lekarzem kardiologiem z 25-letnim doświadczeniem. Poza tym jestem pasjonatem zdrowego stylu życia i od kilku lat prowadzę autorski projekt, mający na celu popularyzację wiedzy na temat udokumentowanej naukowo prozdrowotnej modyfikacji stylu życia. W ramach projektu prowadzę bloga, nagrywam podcasty, tworzę kursy online. Wszystkim tym dzielę się z moim pacjentami oraz zainteresowanymi tematyką nieprzetworzonej diety roślinnej. *

*Możesz posłuchać mojego darmowego podcastu ZawałOFFcy – wyłącz zawał, włącz zdrowie. Publikuję tam nagrania m.in. o zdrowym stylu życia oraz nieprzetworzonej diecie roślinnej. Rozwijam też projekt Klub Zdrowia, w ramach którego publikuję unikalne treści premium niedostępne nigdzie indziej. Często kontynuuję i pogłębiam wątki, które pojawiają się w bezpłatnym kanale ZawałOFFcy.*

Podcast „ZawałOFFcy – Wyłącz zawał – Włacz zdrowie!”

Baza podcastów liczy już niemal 50 odcinków w kanale darmowych. Dotyczą one głównie profilaktyki, diety, prawidłowego odżywiania. W podcastach często odpowiadam na pytania moich słuchaczy w zakresie skuteczności i bezpieczeństwa diet, preparatów i suplementów.