Nie musisz uzależniać zmiany swojego stylu życia od kartki w kalendarzu. Ale przyznaję, że teraz jest najlepszy moment. Czy wiesz, że około 50% postanowień noworocznych udaje się osiągnąć i utrwalić? Zatem nie ma na co czekać, bo przecież zdrowie jest najważniejsze!

Aby ułatwić Ci pierwszy krok w stronę zdrowszego życia, przygotowałem dla Ciebie spis artykułów, które mogą być bazą wiedzy na dobry początek. Bo wiadomo, że każdą zmianę trzeba wprowadzać z głową.

No to zaczynamy!

Chcesz zacząć ćwiczyć?

Zdrowie, to aktywność fizyczna. Jeśli myślisz o zdrowym stylu życia, to prawdopodobnie w Twojej głowie już kupujesz karnet na siłownię, masę dizajnerskich gadżetów i oczywiście kilka kompletów stylowych ubrań. Ale zanim zaczniesz wydawać pieniądze, to przeczytaj jak wstać z kanapy i nie zrobić sobie krzywdy. Z artykułu dowiesz się też:

  • Dlaczego aktywność fizyczna jest taka ważna?
  • Jak ćwiczyć? (odpowiem od razu: z głową)
  • Czy warto zmienić wszystko na raz?
  • Kiedy zacząć?
  • Co może Ci przeszkadzać?
  • Jak się zmotywować?

https://tomaszjezewski.pl/bylas-kanapowcem-chcesz-zostac-sportowcem  

Jak schudnąć?

Zdrowie to odpowiednia waga. W drugim artykule wymieniłem kilka propozycji aktywności na dobry początek. Może będą dla Ciebie inspiracją i pozwolą Ci łatwiej się zmobilizować. A poza tym zdradzam tam pewną tajemnicę. Z artykułu dowiesz się, co musisz zrobić, żeby skutecznie schudnąć. Musisz to przeczytać!

https://tomaszjezewski.pl/w-zdrowym-ciele-mniej-kilogramow-praktyczne-wskazowki-na-nadprogramowe-kilogramy/

Jak jeść zdrowiej?

Zdrowie to dieta, ale jak jeść zdrowiej? To proste! Najzdrowszym sposobem odżywiania jest nieprzetworzona dieta roślinna. Aż słyszę, jak przewracasz oczami 😊 I dlatego w tym miejscu podrzucam Ci artykuł o diecie roślinnej w praktyce. Przekonasz się, że to nie jest żadne wyrzeczenie, że to nic strasznego, a nawet może być fajne. I obiecuję – żadnego lania wody, tylko praktyczne porady!

https://tomaszjezewski.pl/nieprzetworzona-dieta-roslinna-w-praktyce-czesc-1/ https://tomaszjezewski.pl/nieprzetworzona-dieta-roslinna-w-praktyce-czesc-2/ 

Zdrowie a dieta roślinna

Od razu możemy rozprawić się z pytaniami, które mogą pojawić się w Twojej głowie zanim ruszysz do akcji. Czyli do sklepu po warzywa. Niepewność może ostudzić Twój zapał, więc nie pozwolę Ci się zawahać. W poniższym artykule rozprawiam się z mitami, pytaniami i wątpliwościami, dotyczącymi diety roślinnej.

https://tomaszjezewski.pl/10-mitow-o-nieprzetworzonej-diecie-roslinnej/

Jak jeszcze poprawić swoje zdrowie?

To jeszcze na koniec podrzucę Ci najchętniej czytany artykuł na moim blogu w 2020 roku. Jeżeli planujesz popracować nad swoim zdrowiem, to koniecznie musisz pamiętać o piciu wody. Poniżej masz 12 powodów, dla których warto pić wodę.

https://tomaszjezewski.pl/12-powodow-dlaczego-warto-pic-wode/ 

Rekomendacja lekarza

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie.

Zmienić tryb życia na zdrowszy możesz w każdej chwili. Początek roku to jednak niezły pretekst. Pamiętaj, aby robić to z głową. Powodzenia!