Przed ekspercką komisją ds. wytycznych dietetycznych (USDA Dietary Guidelines Advisory Committee) występują lekarze dysponujący wiedzą i doświadczeniem klinicznym w leczeniu i zapobieganiu chorobom z apomocą diety. Występuje tam między innymi dr Neal Barnard, dr Michael Greger, Dr. Milton Mills.

Uaktualnienie wytycznych dla USA odbywa się co 5 lat i jest planowane właśnie na 2020 rok.

Załączam link do wystąpienia dr Brooke Goldner. Pani doktor przedstawia swoją własną historię zmagań z ciężką chorobą jaką jest toczeń układowy. Mówi jak wiele cierpienia przed wiele lat przysporzyło jej to schorzenie. Mówi o licznych powikłaniach i nieskutecznych próbach leczenia farmakologicznego.

Mówi także o swoim wyleczeniu poprzez wdrożenie nieprzetworzonej diety roślinnej. Jako zdrowa osoba oraz lekarz medycyny swoją praktykę specjalistyczną poświęca głównie zwalczaniu schorzeń reumatycznych, chorób tkanki łącznej za pomocą diety roślinnej.

Jest autorką bestsellerowej książki „Goodbye Lupus” (tłum. żegnaj toczniu). Na stronie www.goodbyelupus.com są dostępne min. kursy dla pacjentów zmagających się z tego rodzaju schorzeniami.

W swoim emocjonalnym wystąpieniu przed komisją Dr Brooke Goldner apeluje do ekspertów o ich aprobatę do wdrożenia korzystnych zmian do rekomendacji dietetycznych po to aby zmniejszyć ilość  zachorowań na wyżej wymienione choroby poprzez skuteczną interwencję dietetyczną.

Bardzo piękny i pozytywny przykład lekarza, który sam doświadczył cierpienia związanego z ciężką chorobą.

Zobaczymy z jakim skutkiem – po opublikowaniu wytycznych z pewnością będziemy je analizować.