Vegan 2020

Chciałbym zachęcić Was do obejrzenia filmu „Vegan 2020”. Jest to podsumowanie minionego roku z perspektywy rozwoju świadomości społecznej dotyczącej stosowania diety roślinnej. Takie podsumowanie publikowane jest co roku, ale ze względu na to, że rok 2020 był bardzo burzliwy, to ten 50-minutowy dokument jest wyjątkowo ciekawy.
Dowiecie się z niego o  powiązaniach pomiędzy waszymi dietetycznymi codziennymi wyborami a:
  • zmianami klimatu na naszej planecie,
  • znikaniem wielu gatunków zwierząt z powierzchni ziemi,
  • ryzykiem w przyszłości kolejnych mutacji wirusów odzwierzęcych (takich między innymi, jak koronawirus).
Z tego krótkiego dokumentu dowiemy się, jak zmieniają się wytyczne, dotyczące optymalnej diety dla nas ludzi i dowiemy się, że między krajami w tym zakresie pojawiają się pewne kluczowe różnice!
Dowiecie się również o tym, dlaczego kolejny wirus odzwierzęcy, który może zacząć zakażać ludzi w perspektywie najbliższych 10 lat może być dla nas o wiele bardziej śmiercionośny. Być może zapobiegnięcie kolejnej pandemii może nie być wcale takie trudne pod warunkiem, że ludzie nauczą się działać solidarnie…
Z filmu „Vegan 2020” dowiecie się również, jak dynamicznie rozwija się obecnie rynek roślinnych produktów spożywczych. Z jednej strony to bardzo dobrze, ponieważ wszyscy stosujący dietę roślinną mają coraz większy wybór gotowych produktów spożywczych. Z drugiej jednak strony pamiętajmy o tym, że część tych produktów spożywczych to żywność wysoko przetworzona. Z punktu widzenia naszego dobra i optymalnego zdrowia powinniśmy jednak sięgać głównie po produkty nieprzetworzone w ich naturalnej postaci. Właśnie dlatego osobiście nie do końca przekonuje mnie perspektywa zjadania roślinnego burgera wydrukowanego z drukarki 3D 😉
Zachęcam do obejrzenia filmu, do którego dubbing przetłumaczył i w raz z Agatą podłożył Bart Heart – dzięki Bart za tą pracę!
Projekty Barta możecie wspierać na stronie www.ivegan.pl
Link do filmu: