Aspartam – potencjalne zagrożenie

Spis treści

aspartam-krebsThe New England Journal of Medicine- ilość zaburzeń neurologicznych (stwardnienie rozsiane) i raków mózgu wzrosła znacząco.
Zachorowalność na raka mózgu zaczęła gwałtownie wzrastać od roku 1985 (Narodowy Instytut Onkologiczny USA). Zachorowalność na inne nowotwory między rokiem 1983-87 utrzymywała się na stałym poziomie.

W roku 1983 mieszkańcy USA zaczęli przyjmować z pokarmem substancję, która nigdy wcześniej nie była obecna w ich diecie. W roku 1984 Amerykanie spożyli ponad 3.5 tony aspartamu (syntetyczny środek słodzący). Rok później ilość podwoiła się i systematycznie wrastała.

Aspartam został dopuszczony w lipcu lub sierpniu (kwiecień) 1983 roku, a już rok później liczba nowotworów mózgu wzrosła o 10%, o 30% cukrzyce, chłoniak o 60%.
Ponad 80% skarg skierowanych do Agencji do Spraw Żywności i Leków wiązało się z produktami zawierającymi aspartam.

Niektórzy ludzie są bardziej odporni na aspartam i glutaminian sodu, ale z wiekiem aspartam ulega kumulacji i prowadzi do zaburzeń neurologicznych. Osoby przyjmujący pierwszy raz aspartam dostają wysypki i bóli głowy, utrata wzroku, a te co od dawna to nie reagują.

Aspartam jest neurotoksyna zaburzająca syntezę białek, przewodzenie impulsów w synapsach i strukturę DNA. Wywołuje różne, pozornie nie powiązane ze sobą objawy.
Stan podprzewlekły. Po wypiciu metanolu skutki widać od razu a aspartam działa inaczej. Gromadzi sie w organizmie powoli zaburzając system hormonalny i pracę mózgu. OD DAWNA wiadomo, ze przyjmowanie aspartamu wraz z węglowodorami powoduje obniżenie poziomu L-tryptofanu, który jest elementem budującym serotoninę (OUN).
Aspartam to dipteptyd (fenyloalanina 50% i kwas asparaginowy 40%) + ester metylowy, który natychmiast po połknięciu robi sie w metanol (trucizna).
Wspólnym elementem wielu chorób jest stosowanie aspartamu (Nutra Sweet, Equal, Cristal Night)- dietetyczna oranżada, guma do żucia, słodzik do herbaty, dietetyczna woda sodowa itp.
Kardiomiopatia- skutek zatrucia metanolem. Utrata słuchu. Utrata pamięci krótkoterminowej. Odstawienie w początkowych stadiach powoduje powrót do zdrowia. 92 symptomy zatrucia.
Wiecej: http://www.eioba.pl/a/1tks/aspartam-rakotworcza-slodycz#ixzz1Tci415eI

Udostępnij wpis

Teleporada

A może porozmawiamy o Twoim zdrowiu w ramach teleporady? Umów pasujący Ci termin na mojej stronie. Do spotkania potrzebujesz tylko internetu. Porozmawiamy za pomocą aplikacji ZOOM. Bez wychodzenia z domu. 

Wizyta w gabinecie

Możemy spotkać się w moim gabinecie lekarskim w Łodzi. Harmonogram dostępnych terminów znajdziesz na stronie.

Popularne kursy:

Dieta roślinna - kompleksowy kurs
(część teoretyczna oraz praktyczne gotowanie na ekranie)
Jak leczyć nadciśnienie tętnicze?

Dowiedz się więcej

Zobacz inne wpisy, obejrzyj kolejny wywiad. 

Nowotwory ?

Wieprzowiną w polskiego lekarza….

W wydaniu „Gazety Lekarskiej” z lutego 2020 r. został opublikowany artykuł zatytułowany "Wieprzowina – nowe fakty". Przypominam, że „Gazeta Lekarska” jest prasowym organem samorządu lekarskiego w naszym kraju. Jakież było

Dieta zatrzymująca nie tylko miażdżycę

Czy dieta roślinna może zatrzymać miażdżycę? Jaka konkretnie dieta sprawdziła się w praktyce? Są na to dowody? Co z innymi chorobami na tej diecie?

Próba wysiłkowa – co mówi o Twoim sercu i dlaczego warto ją wykonać?

Co to jest próba wysiłkowa? W najnowszym odcinku naszego podcastu poruszamy temat, który dotyczy zdrowia każdego z nas – próby wysiłkowej. To badanie często kojarzy się wyłącznie z osobami, które

Zawał nie wybiera - jak żyć po zawale

Jak rozpoznać zawał serca – szczera rozmowa, która może uratować życie

Rozmówca: Jacek Czas trwania: ok. 50 minut Temat: Zawał serca, zdrowie mężczyzn, stres, styl życia, profilaktyka Jak rozpoznać zawał serca – Poznaj historię Jacka W tym wyjątkowym odcinku zapraszam do

Otyłość u dzieci – jak sobie z nią radzić? Najnowsze wytyczne i rekomendacje

ok. 15 minut Prowadzący: dr Tomasz Jeżewski, lekarz medycyny, kardiolog, internista Kategoria: zdrowie dzieci, medycyna stylu życia, otyłość, profilaktyka, wytyczne kliniczne O czym jest ten odcinek? Cześć! Nazywam się Tomasz

Czy influencerzy są niebezpieczni

Wpływ influencerów na nasze decyzje i zdrowie – rozmowa z Weroniką Trzmielewską

Wpływ influencerów na nasze decyzje i zdrowie – rozmowa z Weroniką Trzmielewską W dzisiejszym odcinku podcastu poruszamy fascynujący temat związany z psychologią społeczną oraz oddziaływaniem influencerów na nasze życie. Gościem