Obszerny moduł z którego dowiesz się jak bardzo istotna jest aktywność fizyczna w zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia tętniczego. Ile tego ruchu powinniśmy mieć? Jak rozpoczynać sposób bezpieczny aktywność fizyczną w przypadku nadciśnienia tętniczego? Jak sam możesz monitorować optymalnie rekreacyjną aktywność fizyczną w nadciśnieniu? Co dostanę w zamian jak zacznę się systematycznie ruszać?

W tym module, będącym fragmentem kursu: Zrozum Nadciśnienie i wygraj z nim! poruszam tematykę niewydolności serca w nadciśnieniu oraz skutków takiego stanu rzeczy.

W tym module dowiesz się o grupach leków w leczeniu nadciśnienia tętniczego. W kilku słowach, w prosty sposób wyjaśnię ci w jaki sposób te leki będą obniżały twoje ciśnienie. Oczywiście będzie też kilka słów na temat głównych zagrożeń związanych ze stosowaniem różnych leków. Warto być świadomym pacjentem!

Część pierwsza (13 min.)Dowiesz się z niej m.in.: Co to jest długi covid? Czym jest wydłużony covid? Jaka jest skala problemu? Czy mając Long Covid zakażasz? Kto jest bardziej narażony na wystąpienie zespołu pocovidowego? Jakie są objawy? Czy możliwa jest profilaktyka? Skąd mamy dane?